Kurs tańca Hip-hop - kurs wakacyjny / Cz (18:30) / Przemek Kwaśniewski

Podstawowe informacje

Trwające
Przemek Kwaśniewski
P0 (3)
18:30 - 19:20 (czwartek)
Solo

Opis zajęć

Hip-Hop zalicza się do tańców ulicznych. Poznając jego tajniki, dowiesz się także, że to nie tylko taniec, ale cała kultura zawdzięczana społeczności Bronxu. W skład nowojorskiej kultury wchodzi także DJ-ing, rap oraz graffiti. Obecnie poza tradycyjnym hip-hopem na świecie można spotkać się z jego różnymi odmianami, zwykle mocno komercyjnymi.

Nie można odjąć mu oryginalnej nazwy kroków, które są nieodłącznym elementem nauki. W trakcie kursu poznasz running mana, woop, cabbage patch, happy feet czy reebok. Na pierwszy rzut oka, mogą wydawać się skomplikowane, ale spokojnie! Hip-hop tańczy się do rytmicznych brzmień, który zdecydowanie pomogą utrzymać tempo kroku! Nabędziesz umiejętność tworzenia własnych improwizacji, które przydadzą się spontanicznie na parkiecie, bez wymyślonej wcześniej choreografii.

Jakie przynosi korzyści?

Wkraczając w świat luzu i ulicy, poprawisz swoją koordynację ciała, dynamikę ruchu i spostrzegawczość. Hip-hopowa improwizacja podpowie Ci, jak tańczyć do rapowych brzmień, o których mówią, że ,,nie da się do nich tańczyć''.

Gdzie go wykorzystasz?

Znając podstawy hip-hopu, świetnie odnajdziesz się na wszystkich imprezach tanecznych z rytmicznymi brzmieniami oraz innych zajęciach street dance, locking czy dancehall. Śmiało będziesz mógł/mogła odwiedzić bitwy taneczne i różnego rodzaju spotkania street dance’owe.

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęcia zabierz ze sobą swobodny strój, aby w pełni poczuć klimat i luz płynący z hip-hopowych choreografii.

Program

W trakcie tego kursu poznasz hip-hop od podstaw.

Przemysław Kwaśniewski - Były wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunkach Choreografia oraz Musical. Magister Sztuki kierunku Choreografia, dyplomowany instruktor tańca, dyplomowany instruktor fitness. Czterokrotny beneficjent stypendium rektora dla najlepszych studentów Akademii Muzycznej w Łodzi. Od dziesięciu lat zawodowo zajmuje się tańcem - naucza, tworzy i performuje. Pomimo wciąż rosnącego wachlarza technik, pozostaje mocno związany z kulturą Hip-Hop, na której się wychował. To właśnie w tym stylu tworzy choreografie dla zespołów w wielu polskich szkołach tańca oraz prowadzi warsztaty. Poza tym organizuje imprezy, turnieje, obozy, kursy, pokazy aby cały czas promować kulturę Hip-Hop.

Cennik

Karnety:

1 wejście - 35 zł
4 wejścia - 110 zł
8 wejść - 190 zł

Karty sportowe - obowiązkowa kaucja 40zł

Honorujemy:

Multisport Plus, Multisport Student
Medicover Sport (OK System)
fitProfit

Pamiętaj - tylko opłacony zapis będzie brany pod uwagę.

Na te zajęcia można zapisać się od 16 roku życia za zgodą rodzica. Pisemną zgodę należy okazać na recepcji w dniu zajęć.

Zapisz się tylko na wybrane zajęcia

Skorzystaj z tej formy zapisu, jeżeli chcesz odrobić pojedyncze zajęcia lub wejść jednorazowo na dokładkę.

TerminMiejscaZapisz się
2024-07-18 / 18:30 / 30Zapisz się na dokładkę
2024-07-25 / 18:30 / 40Zapisz się na dokładkę