Kurs tańca Salsa Cubana - kurs intensywny / Śr (17:00) / Kasia Złośnik

Naucz się słonecznej salsy w parach od zupełnych podstaw!

Podstawowe informacje

Planowane
2024-05-29 / Śr (17:00)
Kasia Złośnik
P0
17:00 - 18:50 (Środa)
W parach (możliwe zapisy solo)

Opis zajęć

Salsa Cubańska to pełen ekspresji i energii styl tańca pochodzący (jak wskazuje nazwa) z Kuby. Gorące rytmy, proste kroki i namiętne ruchy sprawiają, że cieszy się wielką popularnością. Tańczona w parze cechuje się zdecydowanym i pewnym prowadzeniem partnera oraz podążającą za nim partnerką. Figury w Cubanie zawierają się w geometrii kołowej. Charakterystyczny dla Salsy jest także wyraźny ruch bioder Pań oraz efektowne figury, tzw. „nudos cubanos”, czyli „węzły kubańskie”, będące kombinacjami rąk partnerów w trakcie tańca.

Na kursie Salsy Cubańskiej uczymy również Ruedy de Casino. Jest to odmiana Cubany polegająca na synchronicznym tańcu par w kręgu. Całość prowadzi “cantador”, czyli lider wywołujący nazwy figur, które wykonuje każda para w tym samym czasie.

Jakie przynosi korzyści?

Na zajęciach nauczysz się akceptować swoje ciało i eksponować jego atuty, a przede wszystkim czerpać radość z ruchu i muzyki. Wzmocnisz ponadto mięśnie rąk i nóg, popracujesz nad koordynacją ruchową i izolacją poszczególnych części ciała. I najważniejsze - taniec otwiera na nowe znajomości, których na kursie w parach na pewno nie zabranie!

Gdzie go wykorzystasz?

Salsa to jeden z najpopularniejszych tańców na świecie, dlatego swoje umiejętności szybko będziesz mógł wykorzystać na różnego rodzaju imprezach, w tym salsotekach w klubach czy szkołach tańca. Ale to nie wszystko! Salsa świetnie sprawdza się do współczesnych, popularnych utworów latynoamerykańskich! Więc możesz tańczyć ją w tradycyjnych klubach a nawet i weselach! :D

Opanowanie podstaw salsy kubańskiej jest niezbędne do nauki sonu, afro czy rumby kubańskiej. Gdybyś chciał rozwijać swoje umiejętności, możesz spróbować potem nauki salsy liniowej i odwrotnie.

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęcia ubierz komfortowy, sportowy strój oraz wygodne sportowe buty (najlepiej jeśli podeszwa nie hamuje mocno tarcia - nie trampki). Dla Pań opcjonalnie średniej wysokości, wygodne buty na obcasie.

Program

Naucz się tańczyć salsę cubanę w parach od zupełnych podstaw na kursie z Kasią! Możesz zapisać się na zajęcia solo lub w parze.


Na kursie od podstaw nauczysz się:

 • podstawowych kroków i obrotów zarówno solo, jak i w parze;
 • poznasz figury od prostych La Chica, El Chico do bardziej skomplikowanych np. Mete el dedo;
 • łączenia i tworzenia kombinacji w celu utrwalenia umiejętności np. Fiku Miku;

 • Poziom podstawowy (p0) trwa ok. 12 zajęć, a po jego ukończeniu będziesz mógł rozwijać się dalej na poziomie P1.

  Jest to kurs intensywny (dwugodzinny), co oznacza, że zajęcia odbywają się przez 2 godziny z rzędu w każdym tygodniu, czyli w środy o godz. 17:00 oraz 18:00. Każda godzina zajęć to jedno pobrane wejście z karnetu lub jedno odbicie kartą sportową.

  Cennik

  Karnety:

  1 wejście - 35 zł
  4 wejścia - 110 zł
  8 wejść - 190 zł

  Karty sportowe - obowiązkowa kaucja 40zł

  Honorujemy:

  Multisport Plus, Multisport Student
  Medicover Sport (OK System)
  fitProfit

  Pamiętaj - tylko opłacony zapis będzie brany pod uwagę.