Zajęcia weekendowe Salsa solo dla Pań - od podstaw

Poznaj salsę od zera i roztańcz się w kobiecym gronie

Terminy

2024-06-22 / Sb (12:00 - 12:50)
2024-06-22 / Sb (13:00 - 13:50)
2024-06-22 / Sb (14:00 - 14:50)

Podstawowe informacje

Katarzyna Janicka
P0
12:00 - 14:50 (sobota)
Solo

Opis zajęć

Salsa solo to:

Taniec mocno bazujący na stylu salsy kubańskiej, jednak tańczony bez udziału partnera/partnerki. Na pewno jednak poznane kroki i figury, przydadzą się do rozwoju swoich umiejętności w tańcu w parach.

Podczas kursu nauczysz się nie tylko nowych kroków i figur, ale nabierzesz pewności siebie i swoich ruchów, umiejętności izolowania swojego ciała, pięknego poruszania się i prezentacji, co sprawi, że będziesz tańczyć pewnie, płynnie i swobodnie - nie tylko solo. :)

Jakie przynosi korzyści?

Na zajęciach nauczysz się akceptować swoje ciało i eksponować jego atuty, a przede wszystkim czerpać radość z ruchu i muzyki - to świetny trening dla ciała i duszy! Podczas tańczenia salsy pracuje całe ciało, a w szczególności nogi, ręce, biodra, klatka piersiowa czy brzuch. Taniec ten rozwija umiejętność zachowania równowagi i koordynację ruchową.

Nauka salsy solo umożliwia dołączenie do kursu w parach, nawet już trwającego. I najważniejsze - taniec otwiera na nowe znajomości, którym na kursie na pewno nie zabraknie!

Gdzie go wykorzystasz?

Salsa to jeden z najpopularniejszych tańców na świecie, dlatego swoje umiejętności szybko będziesz mógł wykorzystać na różnego rodzaju imprezach, w tym salsotekach w klubach czy szkołach tańca.Ale to nie wszystko! Salsa świetnie sprawdza się do współczesnych, popularnych utworów latynoamerykańskich! Więc możesz tańczyć ją w tradycyjnych klubach a nawet i weselach! :D

Co potrzeba na zajęcia?

Na zajęcia ubierz komfortowy, sportowy strój oraz wygodne sportowe buty (najlepiej jeśli podeszwa nie hamuje mocno tarcia - nie trampki) - opcjonalnie średniej wysokości, wygodne buty na obcasie.

Program

Chcesz rozgrzać się na wiosnę? Daj się wyciągnąć na parkiet i spróbuj czegoś nowego w w damskim gronie! :)
Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich chętnych Pań i przewidują 3 godziny nauki salsy solo w sobotę 22.06 od zupełnych podstaw.


Co czeka na Ciebie na zajęciach?


  • 12:00-12:50 Pierwsze kroki solo i krótkie kombinacje

Zaczniemy od krótkiej rozgrzewki, a potem zwiększymy tempo. Na pierwszej godzinie poznasz kroki podstawowe salsy w układzie basic, w linii, obroty i proste ozdobniki. Oswoisz się z kubańską energią i rytmem salsy.  • 13:00-13:50 Proste stylingi i kombinacje kroków cz. 2

Poznasz charakterystyczne kroki i styling, które możesz wykorzystać nie tylko w salsie. Zrozumiesz jak uwolnić swoje ciało, aby płynęło z muzyką i Twoją energią w rytm gorącej salsy.  • 14:00-14:50 Nauka choreografii
Wszystkie kroczki, akcenty i styling połączymy w układy do żywiołowych piosenek salsowych. Każdą z tych choreografii możesz tańczyć do dowolnej muzyki, jeśli tylko znajdziesz w niej dobry bit :)

Cennik

Karnety:

1 wejście - 35 zł
2 wejścia - 60 zł
3 wejścia - 90 zł
4 wejścia - 110 zł
6 wejść - 170 zł
8 wejść - 190 zł

Karty sportowe - obowiązkowa kaucja 60 zł

Honorujemy:

  • Multisport Plus, Multisport Student, Multisport Senior
  • Medicover Sport (OK System)
  • fitProfit

Przypominamy, że dopiero po dokonaniu wpłaty Twój zapis będzie brany pod uwagę.

Możesz zrezygnować mailowo do 2 dni przed startem zajęć weekendowych. Karnet lub kaucja zostaną zwrócone. Po tym terminie do momentu startu zajęć istnieje możliwość zgłoszenia nieobecności wg ogólnych zasad zgłaszania nieobecności w No Limits.