Kurs tańca Salsa Cubana - kurs intensywny / Pt (20:00) / Iza Kowalczyk, Tomek Kowalczyk

Żywiołowy, radosny taniec w parach od podstaw

Podstawowe informacje

Trwające
Iza Kowalczyk, Tomek Kowalczyk
P1 (5)
20:00 - 21:50 (piatek)
W parach (możliwe zapisy solo)

Opis zajęć

Salsa Cubańska to pełen ekspresji i energii styl tańca pochodzący (jak wskazuje nazwa) z Kuby. Gorące rytmy, proste kroki i namiętne ruchy sprawiają, że cieszy się wielką popularnością. Tańczona w parze cechuje się zdecydowanym i pewnym prowadzeniem partnera oraz podążającą za nim partnerką. Figury w Cubanie zawierają się w geometrii kołowej. Charakterystyczny dla Salsy jest także wyraźny ruch bioder Pań oraz efektowne figury, tzw. „nudos cubanos”, czyli „węzły kubańskie”, będące kombinacjami rąk partnerów w trakcie tańca.

Na kursie Salsy Cubańskiej uczymy również Ruedy de Casino. Jest to odmiana Cubany polegająca na synchronicznym tańcu par w kręgu. Całość prowadzi “cantador”, czyli lider wywołujący nazwy figur, które wykonuje każda para w tym samym czasie.

Jakie przynosi korzyści?

Na zajęciach nauczysz się akceptować swoje ciało i eksponować jego atuty, a przede wszystkim czerpać radość z ruchu i muzyki. Wzmocnisz ponadto mięśnie rąk i nóg, popracujesz nad koordynacją ruchową i izolacją poszczególnych części ciała. I najważniejsze - taniec otwiera na nowe znajomości, których na kursie w parach na pewno nie zabranie!

Gdzie go wykorzystasz?

Salsa to jeden z najpopularniejszych tańców na świecie, dlatego swoje umiejętności szybko będziesz mógł wykorzystać na różnego rodzaju imprezach, w tym salsotekach w klubach czy szkołach tańca. Ale to nie wszystko! Salsa świetnie sprawdza się do współczesnych, popularnych utworów latynoamerykańskich! Więc możesz tańczyć ją w tradycyjnych klubach a nawet i weselach! :D

Opanowanie podstaw salsy kubańskiej jest niezbędne do nauki sonu, afro czy rumby kubańskiej. Gdybyś chciał rozwijać swoje umiejętności, możesz spróbować potem nauki salsy liniowej i odwrotnie.

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęcia ubierz komfortowy, sportowy strój oraz wygodne sportowe buty (najlepiej jeśli podeszwa nie hamuje mocno tarcia - nie trampki). Dla Pań opcjonalnie średniej wysokości, wygodne buty na obcasie.

Program

NNa tym kursie możesz kontynuować naukę Salsy Cubany od poziomu P1. Możesz zapisać się na zajęcia solo lub w parze.

Program kursu na poziomie P1 obejmuje:

  • Wykorzystanie bazy figur z poziomu P0 do różnych kombinacji i urozmaiceń;
  • Naukę dodatkowych elementów poszerzających umiejętności taneczne, w tym figury łączące: Exhibela, Paseala;
  • Naukę nowych trudniejszych figur;
  • Wprowadzenie nowych elementów - kroków solo typu Salsa con mambo;
  • Wprowadzenie przejścia tańca solo do tańca w parze;

Poziom podstawowy (p0) trwa ok. 12 zajęć, a po jego ukończeniu będziesz mógł rozwijać się dalej na poziomie P1. Jest to kurs intensywny (dwugodzinny), co oznacza, że zajęcia odbywają się przez 2 godziny z rzędu w każdym tygodniu, czyli w piątki o godz. 20:00 oraz 21:00. Każda godzina zajęć to jedno pobrane wejście z karnetu lub jedno odbicie kartą sportową.

Cennik

Karnety:

1 wejście - 35 zł
4 wejścia - 110 zł
8 wejść - 190 zł

Karty sportowe - obowiązkowa kaucja 40zł

Honorujemy:

Multisport Plus, Multisport Student
Medicover Sport (OK System)
fitProfit

Pamiętaj - tylko opłacony zapis będzie brany pod uwagę.

Zapisz się tylko na wybrane zajęcia

Skorzystaj z tej formy zapisu, jeżeli chcesz odrobić pojedyncze zajęcia lub wejść jednorazowo na dokładkę.

TerminMiejsca dlaZapisz się
2024-05-31 / 20:00 / 5 0 / 4Zapisz się na dokładkę
2024-05-31 / 21:00 / 6 0 / 4Zapisz się na dokładkę