Kurs tańca West Coast Swing / Pn (18:30) / Ania Sikora

Podstawowe informacje

Trwające
Ania Sikora
P1 (4)
18:30 - 19:20 (poniedzialek)
W parach (możliwe zapisy solo)

Opis zajęć

West Coast Swing (WCS) to taniec socjalny tańczony w parze. Opiera się on przede wszystkim na „rozmowie” z drugą osobą – pozwala ona obojgu partnerom na improwizację i wspólną interpretację muzyki. Charakteryzuje się elastycznym wyglądem, wynikającym z techniki budowania ciągłego napięcia w połączeniu pomiędzy partnerami i jest tańczony głównie "na slocie" - strefie na parkiecie. Historia tego tańca sięga lat 50-tych XX-tego wieku, a jego charakter wywodzi się z Lindy Hopa. Jednak west nadal się rozwija i dostosowuje się do obecnie panujących trendów muzycznych. Duże zróżnicowanie muzyki, do której może być tańczony (muzyka swingowa, jazz, blues, a także rytmy współczesne: pop, r’n’b, disco itp.) możliwości improwizacji jakie daje i wszechstronność powodują, że jest obecnie jednym z najbardziej swobodnych i uniwersalnych stylów tańca jakie istnieją

Jakie przynosi korzyści?

West Coast Swing jest tańcem bardzo uniwersalnym i sprawdza się dla każdego – niezależnie od wieku, predyspozycji czy doświadczenia tanecznego. W trakcie kursu partnerzy (leaderzy) uczą się, jak prowadzić swoje partnerki, a partnerki (followerki) uczą się odczytywania sygnałów i jak poddać się prowadzeniu. Poza nauką prostych kroków i przejść West daje możliwość interpretacji muzyki / treści piosenki, przez co każdy taniec jest efektowny i unikalny.

Gdzie go wykorzystasz?

West Coast Swing można wykorzystać praktycznie na każdej imprezie, na której wybrzmiewa muzyka popularna. Nie ma znaczenia, czy to wesele, domówka, impreza w szkole tańca, klub, jedno jest pewne – zwrócisz na siebie wszystkie oczy na parkiecie.

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęcia ubierz komfortowy, sportowy strój oraz wygodne buty na płaskiej podeszwie..

Program

Na tym kursie możesz kontynuować naukę West Coast Swing na poziomie P1.

Cennik

Karnety:

1 wejście - 35 zł
4 wejścia - 110 zł
8 wejść - 190 zł

Karty sportowe - obowiązkowa kaucja 40zł

Honorujemy:

Multisport Plus, Multisport Student
Medicover Sport (OK System)
fitProfit

Pamiętaj - tylko opłacony zapis będzie brany pod uwagę.

Zapisz się tylko na wybrane zajęcia

Skorzystaj z tej formy zapisu, jeżeli chcesz odrobić pojedyncze zajęcia lub wejść jednorazowo na dokładkę.

TerminMiejsca dlaZapisz się
2024-05-27 / 18:30 / 3 2 / 2Zapisz się na dokładkę
2024-06-03 / 18:30 / 4 0 / 4Zapisz się na dokładkę