Kurs tańca Tango argentyńskie / Śr (19:30) / Ania Michlik, Michał Bargieł

Podstawowe informacje

Trwające
Ania Michlik, Michał Bargieł
Z (104)
19:30 - 20:20 (Środa)
W parach (możliwe zapisy solo)

Opis zajęć

Powszechnie znane tango to nie tylko rodzaj tańca, ale także sztuka muzyczna. Styl ten swoje korzenie zapuścił w Argentynie i Urugwaju. Charakteryzuje go improwizacja oraz romantyczna, emocjonalna bliskość partnerów. Teksty utworów tanga argentyńskiego często wyrażają dramat lub zawód miłosny, ale absolutnie nie jest to smutny taniec. Objęcie w tangu jest delikatne i elastyczne. Jego charakter wynika z interpretacji muzyki przez oboje partnerów, lecz prowadzenie spoczywa na barkach mężczyzny.

Tango ma trzy formy muzyczne, które możemy spotkać na tanecznych parkietach: tango, tango-walc i tango-milongi. Milongi mają dynamiczny rytm, cechują je szybkie, małe kroczki i wesoły charakter.

Jakie przynosi korzyści?

Poza nauką kroków i figur nauczysz się prowadzić i podążać w parze, współpracować z partnerem/ partnerką, a także udoskonalisz muzykalność i poczucie rytmu. Tango gromadzi wokół siebie całą społeczność tancerzy. Dla wielu to styl życia i taniec łączący pokolenia, w którym najistotniejszym elementem jest przepływ energii między partnerami. Dodatkowo stanowi świetne ćwiczenie dla ciała i umysłu.

Gdzie go wykorzystasz?

Nauka tanga po opanowaniu niezbędnych podstaw ściśle łączy się z różnego rodzaju praktyką tańca ,,na żywo”. Świetnie odnajdziesz się wtedy na zajęciach OPEN, PRAKTISACH oraz na MILONGACH, czyli imprezach środowiska tangueros. Dzięki uniwersalności języka tanga bezproblemowo wkroczysz w jego świat na milongach, festiwalach i maratonach na całym globie.

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęcia załóż komfortowy strój oraz wygodne buty. Ważnym jest, aby buty umożliwiały lekki poślizg na parkiecie (nie polecamy trampek). Panie opcjonalnie mogą wybrać średniej wysokości wygodne buty na obcasie.

Program

Na tych zajęciach możesz kontynuować naukę tanga od poziomu Z.

Cennik

Karnety:

1 wejście - 35 zł
4 wejścia - 110 zł
8 wejść - 190 zł

Karty sportowe - obowiązkowa kaucja 40zł

Honorujemy:

Multisport Plus, Multisport Student
Medicover Sport (OK System)
fitProfit

Pamiętaj - tylko opłacony zapis będzie brany pod uwagę.

Zapisz się tylko na wybrane zajęcia

Skorzystaj z tej formy zapisu, jeżeli chcesz odrobić pojedyncze zajęcia lub wejść jednorazowo na dokładkę.

TerminMiejsca dlaZapisz się
2024-05-29 / 19:30 / 104 3 / 1Zapisz się na dokładkę
2024-06-05 / 19:30 / 105 3 / 1Zapisz się na dokładkę