Zajęcia weekendowe Balet dla dorosłych - spełnij dziecięce marzenie

Terminy

2024-07-14 / Nd (10:00 - 10:50)
2024-07-14 / Nd (11:00 - 11:50)
2024-07-14 / Nd (12:00 - 12:50)

Podstawowe informacje

Marta Malak
P0
10:00 - 12:50 (niedziela)
Solo

Opis zajęć

Balet to taniec sceniczny wymagający szczególnej gracji oraz precyzji ruchowej. Charakteryzuje się niezwykłą delikatnością i dokładnością figur, dlatego jest dodatkowo świetnym narzędziem do szlifowania swojej techniki w pozostałych stylach tanecznych. Wbrew przekonaniu, że balet należy zacząć ćwiczyć w wieku dziecięcym, zapewniamy, że w wieku dorosłym także możesz się go nauczyć!

Taniec klasyczny mocno skupia się na pracy rąk oraz nóg. W trakcie kursu spotkasz się z pozami ,,ecarte'' (ciało ustawione po linii przekątnej względem wysuniętej nogi), czy ,,releve'', w którym nauczysz się balansować ciałem na półpalcach / palcach. Jeśli sztuka ,,Jezioro Łabędzie'' nie jest Ci obca, z pewnością skojarzysz z baletem także charakterystyczne ,,passe'', czyli przeniesienie ciężaru na jedną, wyprostowaną nogę, a zgięcie i oparcie na jej kolanie drugiej.

Jakie przynosi korzyści?

Dzięki zajęciom zyskasz świadomość swojego ciała, zwiększysz zakres ruchowy, wzmocnisz mięśnie, a także nauczysz się cierpliwości. Efektem poprawnie wykonywanych ćwiczeń będzie także korekta sylwetki do nienagannej postawy.

Gdzie go wykorzystasz?

Balet to nie tylko niezależna forma teatralna, za pomocą której możesz ułożyć własną historię na deskach teatru, ale także zestaw umiejętności szlifujących dokładność i lekkość w innych tańcach np. taniec współczesny, odmiany jazzu.

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęcia zabierz ze sobą baletki z miękką podeszwą (najlepiej przedzieloną na pół) lub skarpetki.

Program

10:00 Balet - rozgrzewka i technika

Rozpocznij dzień od solidnej rozgrzewki i podstawowej techniki baletu. Marta, nasza doświadczona instruktorka, pomoże Twoim mięśniom przygotować się do tańca, wprowadzając Cię w świat baletu na poziomie podstawowym.

11:00 Balet - Technika oraz wprowadzenie do obrotów
Zajmiemy się doskonaleniem podstawowych technik baletu i wprowadzeniem do obrotów. Nauczysz się poprawnego układu rąk i nóg podczas piruetów, co pozwoli Ci na bardziej zaawansowane ruchy taneczne.

12:00 Balet - Obroty
Podczas tej sesji skupimy się na technice obrotów, ćwicząc różne rodzaje piruetów i obrótów, aby Twój ruch nabierał elegancji i precyzji. Kończymy sesję relaksującym stretchingiem, który pomoże Twojemu ciału zregenerować się po intensywnym treningu.


Postaw swoje pierwsze kroki w balecie i spełnij swoje marzenie prosto z "Jeziora Łabędziego".
Uczęszczałaś/eś już na kurs z baletu? Wróć do podstaw i dopracuj swoją technikę.

Cennik

Karnety:

1 wejście - 35 zł
4 wejścia - 110 zł
8 wejść - 190 zł

Karty sportowe - obowiązkowa kaucja 60zł

Honorujemy:

Multisport Plus, Multisport Student, Multisport Senior
Medicover Sport (OK System)
fitProfit

Przypominamy, że dopiero po dokonaniu wpłaty Twój zapis będzie brany pod uwagę.

Możesz zrezygnować mailowo do 2 dni przed startem zajęć weekendowych. Karnet lub kaucja zostaną zwrócone. Po tym terminie do momentu startu zajęć istnieje możliwość zgłoszenia nieobecności wg ogólnych zasad zgłaszania nieobecności w No Limits.

Na te zajęcia można zapisać się od 16 roku życia za zgodą rodzica. Pisemną zgodę należy okazać na recepcji w dniu zajęć.