Kurs tańca Bachata - kurs od podstaw na wakacje / Cz (17:00) / Małgosia Dejneko, Szymon Andrzejewski

Naucz się od podstaw bachaty w parach z Małgosią i Szymonem :)

Podstawowe informacje

Trwające
Małgosia Dejneko, Szymon Andrzejewski
P0 (3)
17:00 - 17:50 (czwartek)
W parach (możliwe zapisy solo)

Opis zajęć

Bachata to taniec z grupy latynoamerykańskich wywodzący się z Dominikany. Prosty krok podstawowy z charakterystycznym ruchem bioder wzbogacony jest mnogimi figurami w wydaniu w parze/solo. Tańczony do muzyki o różnym charakterze (energiczny i radosny lub spokojny i romantyczny) jest idealnym przepisem na efektowną i interesującą aktywność dostępny dla każdego.

Wyraźny, prosty rytm zachęci do nauki panów, a romantyczny charakter i widowiskowe prowadzenie partnerki przekona panie. Jak jednak nie pomylić bachaty z innymi tańcami w parze? Jeśli usłyszysz te 3 hasła, to wiedz, że mowa o niej - falki, izolacje i wychylenia partnerów w bliskiej pozycji! Co więcej, ten latynoski taniec to przede wszystkim radość i nieograniczona możliwość poznawania nowych ludzi.

Jakie przynosi korzyści?

Nauka bachaty wpływa korzystnie na koordynację ruchową, poczucie rytmu oraz muzykalność. Nieodłącznym elementem regularnej praktyki jest poprawa współpracy w parze i izolacji poszczególnych części ciała . Wzmacniają się ponadto mięśnie brzucha, nóg oraz grupy mięśni odpowiadające za prawidłową postawę ciała.

Bachata to taniec socjalny, czyli okazja do zawarcia nowych znajomości i dobrą zabawę na parkiecie! Wchodząc w jej świat odnajdziesz nowe towarzystwo.

Gdzie go wykorzystasz?

Nauka bachaty na kursie to dopiero początek przygody z tym tańcem. Po zdobyciu podstawowych umiejętności możesz rozwijać się i tańczyć dalej na zajęciach OPEN oraz na praktisach w szkołach tańca (i nie tylko). Ponadto zawładniesz parkietem na imprezach latino w klubach i szkołach w każdym mieście. Co jakiś czas w Polsce odbywają się również większe festiwale bachatowe, m.in. BailaMe, Bachaturo, Bachata Meet Up, LOVEtoFEST, Ełk Latin Festiwal, które oferują wspaniałą przestrzeń do pogłębiania Twojej pasji.

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęcia ubierz komfortowy, sportowy strój oraz wygodne sportowe buty. Panie opcjonalnie mogą wybrać średniej wysokości wygodne buty na obcasie.

Program

Na tym kursie nauczysz się tańczyć bachatę od zupełnych podstaw. Poziom podstawowy P0 trwa ok. 16 zajęć, po jego ukończeniu możesz kontynuować naukę na poziomie P1.

Co czeka na Ciebie na kursie?

Na Kursie Podstawowym P0 rozpoczniesz naukę Bachaty według metodyki nauczania opracowanej przez Małgosię i Szymona. Poznasz krok podstawowy Bachaty oraz pierwsze podstawowe figury tańczone w parze a także kroki solo. Na tym poziomie poruszane są fundamentalne aspekty wszystkich 8 kluczowych filarów tańca opracowanych przez Małgosię i Szymona, które następnie będą rozwijane na wyższych poziomach P1, P2 aż do poziomu Z.

Każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką aktywującą istotne w tańcu partie ciała. Następnie przechodzimy do kroków solo, które przygotowują kursantów do nauki figur tańczonych w parze.

Bachata w wykonaniu Małgosi i Szymona to nowatorskie spojrzenie na ruch, emocje oraz muzykę. To para instruktorska, która metodykę nauczania opiera na 8 kluczowych filarach tańca, co sprawia, że ich nauczanie jest kompleksowe i efektywne.

Communication – Jest to fundament, bez którego niemożliwe jest skuteczne prowadzenie i podążanie w tańcu. Małgosia i Szymon kładą nacisk na rozwijanie umiejętności budowania skutecznego przekazu pomiędzy partnerami. Taniec przestaje być jedynie wykonywaniem wyuczonych figur.

Connection – Dzięki temu elementowi, taniec dwóch osób staje się dialogiem między tancerzami. Para instruktorska kładzie duży nacisk na rozwijanie silnego połączenia, co nadaje tańcu głęboki sens i emocjonalny wymiar.

Technique – Wiedza na temat techniki jest kluczowa dla świadomego ruchu. Małgosia i Szymon wspierają swoich uczniów w rozwijaniu świadomości ruchu, poprawie czytelności prowadzenia, podążania oraz zapewnieniu bezpieczeństwa podczas tańca zarówno dla partnerki jak i dla partnera.

Bodymovement – Ten filar tanecznego doświadczenia nadaje uczucie większej świadomości ciała, poprawia zrozumienie przepływu ruchu oraz zwiększa kontrolę nad nim. Para instruktorska uczy jak skutecznie integrować elementy ruchu ciała, tworząc harmonię pomiędzy partnerami.

Musicality – Rozwinięte Musicality pozwala tancerzom lepiej słyszeć rytm i melodię, interpretować dźwięki oraz reagować na zmiany w muzyce. Dzięki temu uczniowie są w stanie wyrazić się w tańcu w sposób pełen pasji i zrozumienia dla muzyki.

Footwork – Doskonała zwinność, szybkość ruchu oraz kontrola nad balansem ciała to efekt skrupulatnej pracy nad footworkiem. Małgosia i Szymon zachęcają swoich uczniów do ćwiczenia tego typu zestawów ruchów, bo dzięki temu taniec staje się ciekawszy i uwydatnia więcej detali w muzyce.

Styling – Element ten nadaje tańcowi wyjątkowy charakter. Dzięki Stylingowi, taniec staje się nie tylko widowiskowy, ale również pełen elegancji i finezji. Każdy element tańca jest starannie wypełniony ruchem, co tworzy niepowtarzalną formę taneczną. Małgosia i Szymon dbają o rozwijanie tych umiejętności w swoich uczniach, co przekłada się na ich płynność i elegancję tańca.

Choreography - jest płynnym łączeniem wszystkich poprzednich filarów tańca w harmonijną całość. Jej tworzenie wymaga nie tylko umiejętności komunikacji i silnego połączenia między partnerami, ale również doskonałej techniki bachaty, pełnego opanowania ruchu ciała, świadomego wyczucia ruchu oraz wrażliwości na muzykę. Dodatkowo, w choreografii wykorzystuje się zróżnicowane elementy footworku, oraz eleganckiego i wyrafinowanego stylingu. Każdy element choreografii jest starannie przemyślany, aby harmonijnie zintegrować umysł, ciało i energię, a także by w pełni oddać i interpretować emocje muzyki poprzez taniec.

Wszystkie te filary składają się na unikalne podejście Małgosi i Szymona do nauczania Bachaty, tworząc nie tylko dobrze wyszkolonych tancerzy, ale także pasjonatów, którzy w pełni rozumieją taniec i czerpią z niego radość.

Cennik

Karnety:

1 wejście - 35 zł
4 wejścia - 110 zł
8 wejść - 190 zł

Karty sportowe - obowiązkowa kaucja 40zł

Honorujemy:

Multisport Plus, Multisport Student
Medicover Sport (OK System)
fitProfit

Pamiętaj - tylko opłacony zapis będzie brany pod uwagę.

Zapisz się tylko na wybrane zajęcia

Skorzystaj z tej formy zapisu, jeżeli chcesz odrobić pojedyncze zajęcia lub wejść jednorazowo na dokładkę.

TerminMiejsca dlaZapisz się
2024-07-18 / 17:00 / 3 0 / 0Zapisz się na dokładkę
2024-07-25 / 17:00 / 4 0 / 0Zapisz się na dokładkę