Zajęcia weekendowe ❄️ Zimowa Bachata od podstaw ❄️

Rozgrzej się przed świętami w dominikańskim stylu w parach!

Terminy

2023-12-09 / Sb (11:00 - 11:50)
2023-12-09 / Sb (12:00 - 12:50)
2023-12-09 / Sb (13:00 - 13:50)
2023-12-09 / Sb (14:00 - 14:50)

Podstawowe informacje

Marcin Bąk
P0
11:00 - 14:50 (sobota)
W parach (możliwe zapisy solo)

Opis zajęć

Bachata to taniec z grupy latynoamerykańskich wywodzący się z Dominikany. Prosty krok podstawowy z charakterystycznym ruchem bioder wzbogacony jest mnogimi figurami w wydaniu w parze/solo. Tańczony do muzyki o różnym charakterze (energiczny i radosny lub spokojny i romantyczny) jest idealnym przepisem na efektowną i interesującą aktywność dostępny dla każdego.


Wyraźny, prosty rytm zachęci do nauki panów, a romantyczny charakter i widowiskowe prowadzenie partnerki przekona panie. Jak jednak nie pomylić bachaty z innymi tańcami w parze? Jeśli usłyszysz te 3 hasła, to wiedz, że mowa o niej - falki, izolacje i wychylenia partnerów w bliskiej pozycji! Co więcej, ten latynoski taniec to przede wszystkim radość i nieograniczona możliwość poznawania nowych ludzi.

Jakie przynosi korzyści?

Nauka bachaty wpływa korzystnie na koordynację ruchową, poczucie rytmu oraz muzykalność. Nieodłącznym elementem regularnej praktyki jest poprawa współpracy w parze i izolacji poszczególnych części ciała . Wzmacniają się ponadto mięśnie brzucha, nóg oraz grupy mięśni odpowiadające za prawidłową postawę ciała.

Bachata to taniec socjalny, czyli okazja do zawarcia nowych znajomości i dobrą zabawę na parkiecie! Wchodząc w jej świat odnajdziesz nowe towarzystwo.

Gdzie go wykorzystasz?

Nauka bachaty na kursie to dopiero początek przygody z tym tańcem. Po zdobyciu podstawowych umiejętności możesz rozwijać się i tańczyć dalej na zajęciach OPEN oraz na praktisach w szkołach tańca (i nie tylko). Ponadto zawładniesz parkietem na imprezach latino w klubach i szkołach w każdym mieście. Co jakiś czas w Polsce odbywają się również większe festiwale bachatowe, m.in. BailaMe, Bachaturo, Bachata Meet Up, LOVEtoFEST, Ełk Latin Festiwal, które oferują wspaniałą przestrzeń do pogłębiania Twojej pasji.

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęcia ubierz komfortowy, sportowy strój oraz wygodne sportowe buty. Panie opcjonalnie mogą wybrać średniej wysokości wygodne buty na obcasie.

Program


Rozgrzej się w grudniu z bachatą od podstaw! Poznaj przyjezdnego instruktora Marcina i ogarnij bazowe elementy tańca rodem z Dominikany!

Poznaj program krok po kroku, tak jak będziesz poznawać nowy styl od podstaw!

11:00 - 11:50 Basic, podstawy prowadzenia

To ten wspaniały moment, kiedy zostaniesz wprowadzony w świat bachaty. Połącz się w tańcu z partnerką i poznajcie podstawę prowadzenia.

12:00 - 12:50 Obroty, wstęp do figur

Opanowałeś/aś już krok? Poruszmy się trochę po sali i poobracajmy, aby przejść do bardziej dynamicznej części, czyli podstawowych figur!

13:00 - 13:50 Figurkomania

Tańczymy, ile sił w nogach. To nie koniec. Rozkręćmy się i poznajmy figury, które urozmaicą Twój taniec, a dzięki temu zacznie on sprawiać Ci większą przyjemność.

14:00 - 14:50 Proste i efektowne triki

Choć to dopiero podstawy, na pewno chcesz zabłysnąć na parkiecie. Bez obaw! Poznaj sztuczki, które pomogą sprawić, że Twój taniec będzie bardziej atrakcyjny, a to wszystko w łatwy sposób!

Zajęcia od podstaw dedykowane są wszystkim osobom, które nie tańczyły bachaty lub chcą powtórzyć podstawy.

Po kursie weekendowym możesz dołączyć do kursu regularnego, który trwa już od ok. 4-6 zajęć lub kontynuować naukę na różnych weekendowych zajęciach dla osób, które znają już podstawy bachaty! :)

Cennik

Karnety:

1 wejście - 35 zł
4 wejścia - 110 zł
8 wejść - 190 zł

Karty sportowe - obowiązkowa kaucja 60zł

Honorujemy:

Multisport Plus, Multisport Student, Multisport Senior
Medicover Sport (OK System)
fitProfit

Przypominamy, że dopiero po dokonaniu wpłaty Twój zapis będzie brany pod uwagę.

Możesz zrezygnować mailowo do 2 dni przed startem zajęć weekendowych. Karnet lub kaucja zostaną zwrócone. Po tym terminie do momentu startu zajęć istnieje możliwość zgłoszenia nieobecności wg ogólnych zasad zgłaszania nieobecności w No Limits.