Kurs tańca Salsa Cubana - kurs intensywny / Nd (17:00) / Iza Kowalczyk, Tomek Kowalczyk

Brak czasu w tygodniu? Spróbuj Salsy w niedzielne popołudnia :)

Podstawowe informacje

Trwające
Iza Kowalczyk, Tomek Kowalczyk
P0 (7)
17:00 - 18:50 (niedziela)
W parach (możliwe zapisy solo)

Opis zajęć

Salsa Cubańska to pełen ekspresji i energii styl tańca pochodzący (jak wskazuje nazwa) z Kuby. Gorące rytmy, proste kroki i namiętne ruchy sprawiają, że cieszy się wielką popularnością. Tańczona w parze cechuje się zdecydowanym i pewnym prowadzeniem partnera oraz podążającą za nim partnerką. Figury w Cubanie zawierają się w geometrii kołowej. Charakterystyczny dla Salsy jest także wyraźny ruch bioder Pań oraz efektowne figury, tzw. „nudos cubanos”, czyli „węzły kubańskie”, będące kombinacjami rąk partnerów w trakcie tańca.

Na kursie Salsy Cubańskiej uczymy również Ruedy de Casino. Jest to odmiana Cubany polegająca na synchronicznym tańcu par w kręgu. Całość prowadzi “cantador”, czyli lider wywołujący nazwy figur, które wykonuje każda para w tym samym czasie.

Jakie przynosi korzyści?

Na zajęciach nauczysz się akceptować swoje ciało i eksponować jego atuty, a przede wszystkim czerpać radość z ruchu i muzyki. Wzmocnisz ponadto mięśnie rąk i nóg, popracujesz nad koordynacją ruchową i izolacją poszczególnych części ciała. I najważniejsze - taniec otwiera na nowe znajomości, których na kursie w parach na pewno nie zabranie!

Gdzie go wykorzystasz?

Salsa to jeden z najpopularniejszych tańców na świecie, dlatego swoje umiejętności szybko będziesz mógł wykorzystać na różnego rodzaju imprezach, w tym salsotekach w klubach czy szkołach tańca. Ale to nie wszystko! Salsa świetnie sprawdza się do współczesnych, popularnych utworów latynoamerykańskich! Więc możesz tańczyć ją w tradycyjnych klubach a nawet i weselach! :D

Opanowanie podstaw salsy kubańskiej jest niezbędne do nauki sonu, afro czy rumby kubańskiej. Gdybyś chciał rozwijać swoje umiejętności, możesz spróbować potem nauki salsy liniowej i odwrotnie.

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęcia ubierz komfortowy, sportowy strój oraz wygodne sportowe buty (najlepiej jeśli podeszwa nie hamuje mocno tarcia - nie trampki). Dla Pań opcjonalnie średniej wysokości, wygodne buty na obcasie.

Program

Brakuje Ci czasu w tygodniu na dodatkowe zajęcia? Zapisz się na kurs Salsy cubańskiej od podstaw z Iza i Tomkiem w niedzielne popołudnia i tanecznym krokiem wejdź w nowy tydzień!

Możesz zapisać się na zajęcia solo lub w parze.

Na kursie od podstaw nauczysz się:

  • podstawowych kroków i obrotów zarówno solo, jak i w parze;
  • poznasz figury od prostych La Chica, El Chico do bardziej skomplikowanych np. Mete el dedo;
  • łączenia i tworzenia kombinacji w celu utrwalenia umiejętności np. Fiku Miku;

Po ukończeniu kursu będziesz mógł rozwijać się dalej na poziomie P1. Jest to kurs intensywny (dwugodzinny), co oznacza, że zajęcia odbywają się przez 2 godziny z rzędu, czyli w niedziele o godz. 18:00 oraz 19:00. Każda godzina zajęć to jedno pobrane wejście z karnetu lub jedno odbicie kartą sportową.

Cennik

Karnety:

1 wejście - 35 zł
4 wejścia - 110 zł
8 wejść - 190 zł

Karty sportowe - obowiązkowa kaucja 40zł

Honorujemy:

Multisport Plus, Multisport Student
Medicover Sport (OK System)
fitProfit

Pamiętaj - tylko opłacony zapis będzie brany pod uwagę.

Zapisz się tylko na wybrane zajęcia

Skorzystaj z tej formy zapisu, jeżeli chcesz odrobić pojedyncze zajęcia lub wejść jednorazowo na dokładkę.

TerminMiejsca dlaZapisz się
2023-12-17 / 17:00 / 7 0 / 4Zapisz się na dokładkę
2023-12-17 / 18:00 / 8 0 / 4Zapisz się na dokładkę