Kurs tańca Hip-hop / Pn (16:30) / Mariia Hrytsko

Podstawowe informacje

Trwające
Mariia Hrytsko
P0 (7)
16:30 - 17:20 (poniedzialek)
Solo

Opis zajęć

Hip-Hop zalicza się do tańców ulicznych. Poznając jego tajniki, dowiesz się także, że to nie tylko taniec, ale cała kultura zawdzięczana społeczności Bronxu. W skład nowojorskiej kultury wchodzi także DJ-ing, rap oraz graffiti. Obecnie poza tradycyjnym hip-hopem na świecie można spotkać się z jego różnymi odmianami, zwykle mocno komercyjnymi.

Nie można odjąć mu oryginalnej nazwy kroków, które są nieodłącznym elementem nauki. W trakcie kursu poznasz running mana, woop, cabbage patch, happy feet czy reebok. Na pierwszy rzut oka, mogą wydawać się skomplikowane, ale spokojnie! Hip-hop tańczy się do rytmicznych brzmień, który zdecydowanie pomogą utrzymać tempo kroku! Nabędziesz umiejętność tworzenia własnych improwizacji, które przydadzą się spontanicznie na parkiecie, bez wymyślonej wcześniej choreografii.

Jakie przynosi korzyści?

Wkraczając w świat luzu i ulicy, poprawisz swoją koordynację ciała, dynamikę ruchu i spostrzegawczość. Hip-hopowa improwizacja podpowie Ci, jak tańczyć do rapowych brzmień, o których mówią, że ,,nie da się do nich tańczyć''.

Gdzie go wykorzystasz?

Znając podstawy hip-hopu, świetnie odnajdziesz się na wszystkich imprezach tanecznych z rytmicznymi brzmieniami oraz innych zajęciach street dance, locking czy dancehall. Śmiało będziesz mógł/mogła odwiedzić bitwy taneczne i różnego rodzaju spotkania street dance’owe.

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęcia zabierz ze sobą swobodny strój, aby w pełni poczuć klimat i luz płynący z hip-hopowych choreografii.

Program

Na tym kursie nauczysz się hip-hopu od podstaw. Poziom podstawowy (p0) trwa ok. 12 zajęć. Po nim możesz kontynuować naukę w grupie na wyższym poziomie.

Od instruktorki:

WHY DANCING? Nazywam się Mariia. Zacząłam tańczyć w wieku 8 lat! Nie wiedziałam, czego się po spodziewać, dopóki nie uświadomiłam sobie, że ruch jest częścią mnie, bo przede wszystkim odkrywa mnie jako osobę i daje mi szansę wyrazić siebie, szczególnie w różnych stylach. Dla mnie taniec polega na pokazywaniu się w różnych sytuacjach i przekazywaniu siebie widzowi, prawdziwych uczuć i emocji. Każdy występ taneczny jest już dla mnie inspiracją i za każdym razem mam jeszcze większą motywację do nauki nowych choreografii i indywidualnych, skomplikowanych technik. Konkursy, numery inscenizacyjne, choreografie, programy telewizyjne – to mnie otaczało. Dzięki tańcu, poznałam nowych znajomych, nauczyłam się pracować w zespole i znalazłam motywację, dla której żyję, ponieważ moralnie bardzo to pomaga. Nie poddaje się i idę do przodu, bo to dopiero początek. Tańcząc zapominam o wszystkim, co mnie martwi, o wszystkich moich problemach życiowych, złym nastroju, niepowodzeniach i tak dalej. Taniec to dla mnie świetna zabawa mnie, bo tak ważne jest, aby znaleźć w swoim życiu coś, co przyniesie Ci inspirację. Chęć nauczania i dzielenia się swoim doświadczeniem z innymi ludźmi. czas to mój klucz do sukcesu, do samorealizacji, najważniejsze to wierzyć w siebie i kochać taniec!

Cennik

Karnety:

1 wejście - 35 zł
4 wejścia - 110 zł
8 wejść - 190 zł

Karty sportowe - obowiązkowa kaucja 40zł

Honorujemy:

Multisport Plus, Multisport Student
Medicover Sport (OK System)
fitProfit

Pamiętaj - tylko opłacony zapis będzie brany pod uwagę.

Na te zajęcia można zapisać się od 16 roku życia za zgodą rodzica. Pisemną zgodę należy okazać na recepcji w dniu zajęć.

Zapisz się tylko na wybrane zajęcia

Skorzystaj z tej formy zapisu, jeżeli chcesz odrobić pojedyncze zajęcia lub wejść jednorazowo na dokładkę.

TerminMiejscaZapisz się
2023-12-11 / 16:30 / 614Zapisz się na dokładkę
2023-12-18 / 16:30 / 718Zapisz się na dokładkę