Zajęcia weekendowe Hip-hop od podstaw

Terminy

2023-04-23 / Nd (11:00 - 11:50)
2023-04-23 / Nd (12:00 - 12:50)
2023-04-23 / Nd (13:00 - 13:50)

Podstawowe informacje

Patryk Lipiec
P0
2023-04-23 / Nd (11:00)
11:00 - 13:50
Solo
Tęczowa 25

Opis tańca

Hip-Hop zalicza się do tańców ulicznych. Poznając jego tajniki, dowiesz się także, że to nie tylko taniec, ale cała kultura zawdzięczana społeczności Bronxu. W skład nowojorskiej kultury wchodzi także DJ-ing, rap oraz graffiti. Obecnie poza tradycyjnym hip-hopem na świecie można spotkać się z jego różnymi odmianami, zwykle mocno komercyjnymi.

Nie można odjąć mu oryginalnej nazwy kroków, które są nieodłącznym elementem nauki. W trakcie kursu poznasz running mana, woop, cabbage patch, happy feet czy reebok. Na pierwszy rzut oka, mogą wydawać się skomplikowane, ale spokojnie! Hip-hop tańczy się do rytmicznych brzmień, który zdecydowanie pomogą utrzymać tempo kroku! Nabędziesz umiejętność tworzenia własnych improwizacji, które przydadzą się spontanicznie na parkiecie, bez wymyślonej wcześniej choreografii.

Jakie przynosi korzyści?

Wkraczając w świat luzu i ulicy, poprawisz swoją koordynację ciała, dynamikę ruchu i spostrzegawczość. Hip-hopowa improwizacja podpowie Ci, jak tańczyć do rapowych brzmień, o których mówią, że ,,nie da się do nich tańczyć''.

Gdzie go wykorzystasz? 

Znając podstawy hip-hopu, świetnie odnajdziesz się na wszystkich imprezach tanecznych z rytmicznymi brzmieniami oraz innych zajęciach street dance, locking czy dancehall. Śmiało będziesz mógł/mogła odwiedzić bitwy taneczne i różnego rodzaju spotkania street  dance’owe. 

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęcia zabierz ze sobą swobodny strój, aby w pełni poczuć klimat i luz płynący z hip-hopowych choreografii. 

Program

Startujemy od poziomu 0, aby później stawiać dalsze kroki!

 

Na samym początku zapoznamy się z celami na nasze zajęcia i będziemy się powoli zagłębiać w tajniki hip-hopu, by żadna z części ciała zaangażowanych w nasz taniec nie została pominięta, a także nauczymy się, jak postrzegać taniec i wpływ na naszą psychikę, żeby czerpać z niego radość!

W trakcie pierwszej godziny zajęć skupimy się przede wszystkim na technicznym aspekcie hip-hopowych ruchów i poznamy podstawowe izolacje ciała. Wdrożymy się w styl WAVE'ingu - falistych, przepływowych ruchów w tańcu.

Opanowany warsztat precyzji ruchowej pozwala przejść do dalszej, praktycznej części.

Po omówieniu podstawowych ruchów przejdziemy do choreografii, która będzie opierać się na poznanych wcześniej ruchach.

Razem przebrniemy przez wszystkie kroki oraz bariery psychiczne, wspólnie oswoimy się z nowym stylem tańca,  żeby na końcu stworzyć: grupy, duety, a nawet solówki!

Na zajęciach wykorzystamy wzajemny doping - wspieramy pozostałych na parkiecie. 

3-godzinny program zamknięmy zasłużonym RESTem - odpoczynkiem dla ciała po wartościowym treningu! <3 

Cennik

Karnety:

1 wejście - 30 zł
4 wejścia - 99 zł
8 wejść - 180 zł

Karty sportowe  - obowiązkowa kaucja 60zł

Honorujemy:

Multisport Plus
Medicover Sport (OK System)
fitProfit

Przypominamy, że dopiero po dokonaniu wpłaty Twój zapis będzie brany pod uwagę. 

Możesz zrezygnować mailowo do 2 dni przed startem zajęć weekendowych. Karnet lub kaucja zostaną zwrócone. Po tym terminie do momentu startu zajęć istnieje możliwość zgłoszenia nieobecności wg ogólnych zasad zgłaszania nieobecności w No Limits.

Na te zajęcia można zapisać się od 16 roku życia za zgodą rodzica. Pisemną zgodę należy okazać na recepcji w dniu zajęć.