Open regularny Zajęcia taneczne dla rodziców z dziećmi i mam w ciąży / Cz (10:30) / Kasia Stręg-Kukuła, Przem Kukuła

Podstawowe informacje

10:30 - 12:00
Kasia Stręg-Kukuła, Przem Kukuła
OPEN
2023-01-12 / Cz (10:30)
10:30 - 12:00
Solo
Tęczowa 25

Opis tańca

DLA KOGO: Zajęcia przeznaczone są głównie dla rodziców z małymi dziećmi oraz kobiet w ciąży. Jeśli nie łapiesz się w żadnej z tych kategorii -  śmiało również możesz przyjść!

Osoby solo i kobiety w ciąży będą tańczyć indywidualnie.

Rodzice z dziećmi mogą tańczyć na kilka sposobów:

- w chuście bądź nosidełku z dzieckiem przy sobie,

- z dzieckiem na rękach,

- przy starszych dzieciach dzieci mogą tańczyć przy rodzicu.

Będzie też opcja położenia dziecka na materacyku i tańczenia obok niego albo nawet leżenia razem z nim i bujania się w rytm muzyki. Stworzymy bezpieczną przestrzeń, gdzie będziecie mogli spotkać się z innymi w rytmie, jaki podyktuje Wam ciało danego dnia.

TERMIN: Czwartki 10:30-12:00

Spotykamy się raz w tygodniu w czwartki na 90 minutowe zajęcia, podczas których będziemy tańczyć, ćwiczyć, ale również będzie czas na rozmowy, wymianę doświadczeń, czy wypicie herbaty.

ZAPIS: Możesz zapisywać się każdorazowo na dokładkę na konkretny termin, nie obowiązuje lista stała. 

Program

PLAN ZAJĘĆ:

Część taneczna będzie składała się z zajęć ruchowych o niskim stopniu skomplikowania oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych na poziomie prenatalnym i połogowym.

Nauczymy się, jak możemy stworzyć z naszego ciała kołyskę, która wyciszy zarówno nasze maleństwo, jak i nas. Będą też rytmy, które wprowadzą dużo radości do naszego ciała, ale i pewnie do ciała naszego dziecka. Będziemy poruszali się głównie w rytmach kizomby i afrykańskich rytmów ucząc się na różne sposoby łączenia się z muzyką.

Nauka kolejnych ruchów i kroków na tych zajęciach będzie tylko pretekstem do wejścia na wyższy poziom połączenia się z ciałem i z muzyką, a przez to umożliwienie sobie odpowiedniego poziomu relaksu. Podczas ruchu nasz mózg zostaje dotleniony, lepiej pracuje i wytwarza więcej endorfin, zwanych hormonami szczęścia. Czasami będziemy tańczyć z dzieckiem a czasami dla dziecka co, jak się przekonacie, zarówno jemu, jak i nam, sprawi dużo radości.

MUZYKA:

Obcowanie z muzyką ma bardzo dobry wpływ na ciało i psychikę człowieka. Muzyka kizombowa jest bardzo naturalna, tańczymy ją w mocnym kontakcie z "ziemią", przez co w intuicyjny sposób łączymy się z naszym ciałem i jego potrzebami. Muzyka jest bardzo ważnym elementem w rozwoju dziecka, zarówno w okresie prenatalnym, jak i po narodzinach. Odpowiednie dźwięki pozwalają zrelaksować się dzieciom oraz dorosłym, a zrelaksowani rodzice, to również większa szansa na spokojne dziecko. Muzyka, do której będziemy tańczyć, naturalnie buja ciałem, co wycisza układ nerwowy, zarówno nasz, jak i naszego dziecka (narodzonego i tego w łonie mamy), pozwala to zminimalizować wpływ hormonów stresu nasz układ nerwowy.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZAJĘĆ? Jeśli chcesz, zabierz ze sobą chustę lub nosidełko. W No Limits znajdziesz materace oraz karimaty. Pamiętaj o wygodnym stroju!

Cennik

Karnety:

1 wejście - 30 zł
4 wejścia - 99 zł
8 wejść - 180 zł

Na tych zajęciach nie honorujemy kart sportowych.

Zapisz się tylko na wybrane zajęcia

Skorzystaj z tej formy zapisu, jeżeli chcesz odrobić pojedyncze zajęcia lub wejść jednorazowo na dokładkę.

TerminMiejscaZapisz się
2023-03-30 / 10:30 / 1122Zapisz się na dokładkę
2023-04-06 / 10:30 / 1222Zapisz się na dokładkę