Kurs tańca Balet / Wt (20:30) / Aga Klotzer

Podstawowe informacje

20:30 - 21:20
Aga Klotzer
P0
2022-11-08 / Wt (20:30)
20:30 - 21:20
Solo
Tęczowa 25

Opis tańca

Balet to taniec sceniczny wymagający szczególnej gracji oraz precyzji ruchowej. Charakteryzuje się niezwykłą delikatnością i dokładnością figur, dlatego jest dodatkowo świetnym narzędziem do szlifowania swojej techniki w pozostałych stylach tanecznych. Wbrew przekonaniu, że balet należy zacząć ćwiczyć w wieku dziecięcym, zapewniamy, że w wieku dorosłym także możesz się go nauczyć!

Taniec klasyczny mocno skupia się na pracy rąk oraz nóg. W trakcie kursu spotkasz się z pozami ,,ecarte'' (ciało ustawione po linii przekątnej względem wysuniętej nogi), czy ,,releve'', w którym nauczysz się balansować ciałem na półpalcach / palcach. Jeśli sztuka ,,Jezioro Łabędzie'' nie jest Ci obca, z pewnością skojarzysz z baletem także charakterystyczne ,,passe'', czyli przeniesienie ciężaru na jedną, wyprostowaną nogę,  a zgięcie i oparcie na jej kolanie drugiej. 

Jakie przynosi korzyści?

Dzięki zajęciom zyskasz świadomość swojego ciała, zwiększysz zakres ruchowy, wzmocnisz mięśnie, a także nauczysz się cierpliwości.  Efektem poprawnie wykonywanych ćwiczeń będzie także korekta sylwetki do nienagannej postawy.

Gdzie go wykorzystasz?

Balet to nie tylko niezależna forma teatralna, za pomocą której możesz ułożyć własną historię na deskach teatru, ale także zestaw umiejętności szlifujących dokładność i lekkość w innych tańcach np. taniec współczesny, odmiany jazzu. 

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęcia zabierz ze sobą baletki z miękką podeszwą (najlepiej przedzieloną na pół) lub skarpetki.

Program

Kurs regularny baletu na poziomie podstawowym.

Program zajęć i ćwiczenia nastawione są na praktykę bez użycia drążka.

Nasi instruktorzy dbają o dostosowanie programu do umiejętności grupy. Jeśli na liście są miejsca, możesz śmiało dołączyć do trwającego kursu. Może się jednak zdarzyć, że trafisz na kontynuowaną/finalizowaną choreografię. Nie martw się! Minie chwila, a rozpoczniecie nową sekwencję taneczną, z którą zapoznasz się od początku.

Cennik

Karnety:

1 wejście - 30 zł
4 wejścia - 99 zł
8 wejść - 180 zł

Karty sportowe  - obowiązkowa kaucja 30zł

Honorujemy:

Multisport Plus
Medicover Sport (OK System)
fitProfit

 

Pamiętaj - tylko opłacony zapis będzie brany pod uwagę.

Zapisz się tylko na najbliższe zajęcia

Skorzystaj z tej formy zapisu jeżeli chcesz odrobić pojedyncze zajęcia lub wejść jednorazowo na dokładkę.

TerminMiejsca dlaZapisz się
2022-12-06 / 20:30 / 51Zapisz się
2022-12-13 / 20:30 / 65Zapisz się