Zajęcia weekendowe Dancehall

Terminy

2022-10-23 / Nd (11:30 - 12:20)
2022-10-23 / Nd (12:30 - 13:20)

Podstawowe informacje

Kinga Sowa
OPEN
2022-10-23 / Nd (11:30)
11:30 - 13:20
Solo
Tęczowa 25

Opis tańca

Taniec, który przybył do nas aż z Jamajki! Nie jest on tam jedynie przyjemną aktywnością fizyczną, ale ma również ogromne znaczenie w wymiarze mentalnym. Autoafirmacja swojego ciała w tańcu pozwala wyzbyć się energii i własnych myśli. Ruchy w dancehallu są żywo przeniesione z życia codziennego i imitują rutynowe (choć nie tylko) czynności, nadając im temperamentnego, dynamicznego charakteru Bardzo łatwo rozpoznać go, dzięki energicznym tąpnięciom i wymachom rąk. Przede wszystkim liczy się w nim charakter, a wspomagaczem wydobycia własnych cech są potężne basowe brzmienia, które pomagają poczuć luz! Trzeba dodać, że w jego krokach znajdziemy także twerk, czyli umiejętność, która przyda się w wielu innych tańcach solo!

Jakie przynosi korzyści?

Dancehall przynosi ekstremalne wzmocnienie mięśni rąk i nóg, dlatego gwarantowana jest wyrzeźbiona sylwetka. Poza zdrowym ciałem pielęgnuje także umysł. Wyzwala energię i oczyszcza zaprzątniętą problemami głowę. Wsłuchując się w basowe brzmienia, wypracujesz niesamowite poczucie rytmu i luz w swoich ruchach.

Gdzie go wykorzystasz? 

Dancehall przykłada ogromną wagę do muzyki, dlatego, jeśli tylko znajdziesz się w miejscu, gdzie gra reggae, pisane jest Ci, abyś go zatańczył(a)! Impreza może stać się Twoją najprawdziwszą sceną. Świetnie sprawdzi się także w choreografiach lub innych tańcach solo (twerk). Kto wie, może uda Ci się go kiedyś zatańczyć oryginalnie na Jamajce?

Jak przygotować się do zajęć? 

Na zajęcia ubierz spodnie lub spodenki niekrępujące ruch pośladków i nóg. 

Program

Get that reggae on our dance hall! 
 
Bounce'ującym krokiem wchodzimy w październik.
 
 
11:30 - 12:20  - Kroki i ćwiczenia - przed nami ćwiczenie charakterystycznych kroków dancehallu. Zajmiemy trochę więcej przestrzeni na sali, poznamy kombinacje od strony technicznej i niezbędne elementy, aby nasz ruch zaczął nabierać kształtów.
 
12:30 - 13:20 - Choreografia - Przygotuj się na energiczną choreografię w jamajskim duchu. Kinga zapewnia, że każdy/a z Was poczuje  basowe brzmienia w swoim serduchu i kończynach. 
 
 
 
Kto może zapisać się na zajęcia? 
 
- Znasz już karaibskie rytmy? Rozhulaj się tu jeszcze bardziej.
- Stawiasz swoje pierwsze kroki? Pokażemy Ci jak!
 
Zajęcia weekendowe z dancehallu to idealne uzupełnienie kursu regularnego, cyklu zajęć lub sposób na przyjemne i pożyteczne spędzenie weekendu. Jeśli masz ochotę, poznaj tutaj osoby, z którymi spędzisz pozostałe słoneczne momenty lata!
 

Cennik

Karnety:

1 wejście - 30 zł
4 wejścia - 99 zł
8 wejść - 180 zł

Karty sportowe  - obowiązkowa kaucja 45zł

Honorujemy:

Multisport Plus
Medicover Sport (OK System)
fitProfit

Przypominamy, że dopiero po dokonaniu wpłaty Twój zapis będzie brany pod uwagę. 

Możesz zrezygnować mailowo do 2 dni przed startem zajęć weekendowych. Karnet lub kaucja zostaną zwrócone. Po tym terminie do momentu startu zajęć istnieje możliwość zgłoszenia nieobecności wg ogólnych zasad zgłaszania nieobecności w No Limits.