Kurs tańca Dancehall / Śr (16:30) / Kinga Sowa

Podstawowe informacje

16:30 - 17:20
Kinga Sowa
P0
2022-09-28 / Śr (16:30)
16:30 - 17:20
Solo
Tęczowa 25

Opis tańca

Taniec, który przybył do nas aż z Jamajki! Nie jest on tam jedynie przyjemną aktywnością fizyczną, ale ma również ogromne znaczenie w wymiarze mentalnym. Autoafirmacja swojego ciała w tańcu pozwala wyzbyć się energii i własnych myśli. Ruchy w dancehallu są żywo przeniesione z życia codziennego i imitują rutynowe (choć nie tylko) czynności, nadając im temperamentnego, dynamicznego charakteru Bardzo łatwo rozpoznać go, dzięki energicznym tąpnięciom i wymachom rąk. Przede wszystkim liczy się w nim charakter, a wspomagaczem wydobycia własnych cech są potężne basowe brzmienia, które pomagają poczuć luz! Trzeba dodać, że w jego krokach znajdziemy także twerk, czyli umiejętność, która przyda się w wielu innych tańcach solo!

Jakie przynosi korzyści?

Dancehall przynosi ekstremalne wzmocnienie mięśni rąk i nóg, dlatego gwarantowana jest wyrzeźbiona sylwetka. Poza zdrowym ciałem pielęgnuje także umysł. Wyzwala energię i oczyszcza zaprzątniętą problemami głowę. Wsłuchując się w basowe brzmienia, wypracujesz niesamowite poczucie rytmu i luz w swoich ruchach.

Gdzie go wykorzystasz? 

Dancehall przykłada ogromną wagę do muzyki, dlatego, jeśli tylko znajdziesz się w miejscu, gdzie gra reggae, pisane jest Ci, abyś go zatańczył(a)! Impreza może stać się Twoją najprawdziwszą sceną. Świetnie sprawdzi się także w choreografiach lub innych tańcach solo (twerk). Kto wie, może uda Ci się go kiedyś zatańczyć oryginalnie na Jamajce?

Jak przygotować się do zajęć? 

Na zajęcia ubierz spodnie lub spodenki niekrępujące ruch pośladków i nóg. 

Program

Dancehall z Kingą to kurs od podstaw przeznaczony dla każdego - zarówno kobiet i mężczyzn. Poziom P0 trwa ok. 12 zajęć. Po nim możesz kontynuować naukę w grupie na wyższym poziomie. 

W trakcie zajęć zdobędziesz wiedzę techniczną – jak izolować wybrane partie ciała, stawiać efektowne kroki, pozować i bounce'ować. Nie zabraknie choreografii! Dancehall można tańczyć na wiele sposobów, dlatego tylko od Twojej inwencji lub instruktora zależy, jak radosnego nastroju nadacie układowi!

 

Cennik

Karnet:

1 wejście - 30 zł
4 wejścia - 99 zł
8 wejść - 180 zł

Karty sportowe  - obowiązkowa kaucja 30zł:

Multisport Plus
Medicover Sport (OK System)
fitProfit

Pamiętaj -  tylko opłacony zapis będzie brany pod uwagę.