Kurs tańca Salsa Cubana - kurs intensywny / Wt (20:00) / Katarzyna Janicka, Maciej Biernacki

Podstawowe informacje

20:00 - 21:50
Katarzyna Janicka, Maciej Biernacki
P0
2022-09-13 / Wt (20:00)
20:00 - 21:50
W parach (możliwe zapisy solo)
Tęczowa 25

Opis tańca

Salsa Cubańska to pełen ekspresji i energii styl tańca pochodzący (jak wskazuje nazwa) z Kuby.  Gorące rytmy, proste kroki i namiętne ruchy sprawiają, że cieszy się wielką popularnością. Tańczona w parze cechuje się zdecydowanym i pewnym prowadzeniem partnera oraz podążającą za nim partnerką. Figury w Cubanie zawierają się w geometrii kołowej. Charakterystyczny dla Salsy jest także wyraźny ruch bioder Pań oraz efektowne figury, tzw. „nudos cubanos”, czyli „węzły kubańskie”, będące kombinacjami rąk partnerów w trakcie tańca. 

Na kursie Salsy Cubańskiej uczymy również Ruedy de Casino. Jest to odmiana Cubany polegająca na synchronicznym tańcu par w kręgu. Całość prowadzi “cantador”, czyli lider wywołujący nazwy figur, które wykonuje każda para w tym samym czasie. 

Jakie przynosi korzyści?

Na zajęciach nauczysz się akceptować swoje ciało i eksponować jego atuty, a przede wszystkim czerpać radość z ruchu i muzyki. Wzmocnisz ponadto mięśnie rąk i nóg, popracujesz nad koordynacją ruchową i izolacją poszczególnych części ciała. I najważniejsze - taniec otwiera na nowe znajomości, których na kursie w parach na pewno nie zabranie! 

Gdzie go wykorzystasz?

Salsa to jeden z najpopularniejszych tańców na świecie, dlatego swoje umiejętności szybko będziesz mógł wykorzystać na różnego rodzaju imprezach, w tym salsotekach w klubach czy szkołach tańca.Ale to nie wszystko! Salsa świetnie sprawdza się do współczesnych, popularnych utworów latynoamerykańskich! Więc możesz tańczyć ją w tradycyjnych klubach a nawet i weselach! :D 

Opanowanie podstaw salsy kubańskiej jest niezbędne do nauki sonu, afro czy rumby kubańskiej. Gdybyś chciał rozwijać swoje umiejętności, możesz spróbować potem nauki salsy liniowej i odwrotnie. 

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęcia ubierz komfortowy, sportowy strój oraz wygodne sportowe buty (najlepiej jeśli podeszwa nie hamuje mocno tarcia - nie trampki). Dla Pań opcjonalnie średniej wysokości, wygodne buty na obcasie. 

Program

Na tym kursie nauczysz się tańczyć Salsę Cubanę od podstaw. Mozesz zapisać się na zajęcia solo lub w parze.

Na kursie od podstaw (ok. 12 zajęć) nauczysz się: 

  • podstawowych kroków i obrotów zarówno solo, jak i w parze;
  • poznasz figury od prostych La Chica, El Chico do bardziej skomplikowanych np.Mete el dedo;
  • łączenia i tworzenia kombinacji w celu utrwalenia umiejętności np. Fiku Miku;

Zajęcia odbywają się przez 2 godziny z rzędu w każdym tygodniu, czyli we wtorki o godz. 20:00 oraz 21:00. Każda godzina zajęć to jedno pobrane wejście z karnetu lub jedno odbicie kartą sportową.

Cennik

Karnet:
1 wejście - 30 zł
4 wejścia - 99 zł
8 wejść - 180 zł

Karty sportowe  - obowiązkowa kaucja 30zł:
Multisport Plus
Medicover Sport ( Ok system) 
fitProfit

Pamiętaj -  tylko opłacony zapis będzie brany pod uwagę. 

Zapisz się tylko na najbliższe zajęcia

Skorzystaj z tej formy zapisu jeżeli chcesz odrobić pojedyncze zajęcia lub wejść jednorazowo na dokładkę.

TerminMiejsca dlaZapisz się jako
2022-10-04 / 20:00 / 7 0 / 4Partnerka Partner
2022-10-04 / 21:00 / 8 0 / 4Partnerka Partner