Kurs tańca Latino solo dla pań / Wt (20:30) / Paula Szafraniec

Podstawowe informacje

20:30 - 21:20
Paula Szafraniec
P2
2022-09-06 / Wt (20:30)
20:30 - 21:20
Solo
Tęczowa 25

Opis tańca

Latino solo to pigułka tańców latynoamerykańskich. Podstawą zajęć będzie poznanie kroków i choreografii do gorących rytmów latino. Program obejmuje naukę 4 tańców: samba, cha cha, rumba, jive. Na choreografie z danego tańca przeznaczone są około 3 zajęcia. Do każdego ułożony jest inny układ adekwatny do poziomu. Poznasz technikę pracy bioder, która jest nierozłącznym elementem latynoskiego kroku, a także charakterystyczne figury każdego z opracowywanych stylów.

Jakie przynosi korzyści?

Wzmocnisz nogi, brzuch oraz ręce, a dodatkowo poprawisz ruchomość stawów. Co więcej, opanujesz sztukę stylingu kobiecego i przestaniesz bać się bycia w centrum uwagi na parkiecie. Odkryjesz nową dynamikę w tańcu i poszerzysz swoją wiedzę kulturową.

Gdzie go wykorzystasz?

Nabyta pamięć ruchowa przyda Ci się na imprezach, zwłaszcza z latynoską muzyką. Poznany styling zaowocuje także w tańcu w parze, gdzie nadasz niepowtarzalnego efektu swoim ruchom, nie przeszkadzając partnerowi w prowadzeniu.  

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęcia ubierz komfortowy, sportowy strój oraz wygodne sportowe buty lub niskie obcasy. 

Program

Program obejmuje naukę 4 tańców: samba, cha cha, rumba, jive. Na choreografie z danego tańca przeznaczone są około 3 zajęcia. Do każdego ułożony jest inny układ adekwatny do poziomu.

Kurs przeznaczony jest dla kobiet.

 

Samba:

Na tym etapie kursanci znają już: podstawy techniki bounce oraz pracy bioder, krok podstawowy, whisk do boku, stationary samba walk, bota fogos, volta movement, lock step, styling, batucada.

 

Cha-cha:

Na tym etapie kursanci znają już: technikę pracy bioder, krok podstawowy do boku, krok podstawowy do przodu i tyłu, cuban breaks, styling, obrót, new york, hand to hand.

 

Rumba:

Na tym etapie kursanci znają już: technikę pracy bioder oraz poruszania się w rumbie. krok podstawowy do boku, cucharachas, obrót, new york, styling, sliding doors męski i damski, walks w przód i tył.

 

Jive:

Na tym etapie kursanci znają już: „pumping”, krok podstawowy na prawą i lewą stronę – chasse, obroty, kicki podstawowe i rozszerzone, marynarz (pas de burree), toe heel swivels (palce pięta), kick ball change i i chicken walks.

 

Program P2 obejmuje rozszerzenie nauki 4 tańców latynoamerykańskich: samba, cha cha, rumba, jive. Poświęcam 3 zajęcia na każdy taniec.

 

Nasi instruktorzy dbają o dostosowanie programu do umiejętności grupy. Jeśli na liście są miejsca, możesz śmiało dołączyć do trwającego kursu. Może się jednak zdarzyć, że trafisz na kontynuowaną/finalizowaną choreografię. Nie martw się! Minie chwila, a rozpoczniecie nową sekwencję taneczną, z którą zapoznasz się od początku!

 

Cennik

Karnety:

1 wejście - 30 zł
4 wejścia - 99 zł
8 wejść - 180 zł

Karty sportowe  - obowiązkowa kaucja 40zł

Honorujemy:

Multisport Plus
Medicover Sport (OK System)
fitProfit

Pamiętaj -  tylko opłacony zapis będzie brany pod uwagę. 

Na te zajęcia można zapisać się od 16 roku życia za zgodą rodzica. Pisemną zgodę należy okazać na recepcji w dniu zajęć. 

Zapisz się tylko na wybrane zajęcia

Skorzystaj z tej formy zapisu, jeżeli chcesz odrobić pojedyncze zajęcia lub wejść jednorazowo na dokładkę.

TerminMiejscaZapisz się
2023-03-28 / 20:30 / 325Zapisz się na dokładkę
2023-04-04 / 20:30 / 425Zapisz się na dokładkę