Open jednorazowy Salsa Cubana - lekcja pokazowa / 2022-08-16 / Wt (20:00)

Terminy

2022-08-16 / Wt (20:00 - 20:50)

Podstawowe informacje

Katarzyna Janicka, Maciej Biernacki
P0
2022-08-16 / Wt (20:00)
20:00 - 20:50
W parach (możliwe zapisy solo)
Tęczowa 25

Opis tańca

Salsa Cubańska to pełen ekspresji i energii styl tańca pochodzący (jak wskazuje nazwa) z Kuby.  Gorące rytmy, proste kroki i namiętne ruchy sprawiają, że cieszy się wielką popularnością. Tańczona w parze cechuje się zdecydowanym i pewnym prowadzeniem partnera oraz podążającą za nim partnerką. Figury w Cubanie zawierają się w geometrii kołowej. Charakterystyczny dla Salsy jest także wyraźny ruch bioder Pań oraz efektowne figury, tzw. „nudos cubanos”, czyli „węzły kubańskie”, będące kombinacjami rąk partnerów w trakcie tańca.  

Jakie przynosi korzyści?

Na zajęciach nauczysz się akceptować swoje ciało i eksponować jego atuty, a przede wszystkim czerpać radość z ruchu i muzyki. Wzmocnisz ponadto mięśnie rąk i nóg, popracujesz nad koordynacją ruchową i izolacją poszczególnych części ciała. I najważniejsze - taniec otwiera na nowe znajomości, których na kursie w parach na pewno nie zabranie! 

Gdzie go wykorzystasz?

Salsa to jeden z najpopularniejszych tańców na świecie, dlatego swoje umiejętności szybko będziesz mógł wykorzystać na różnego rodzaju imprezach, w tym salsotekach w klubach czy szkołach tańca.Ale to nie wszystko! Salsa świetnie sprawdza się do współczesnych, popularnych utworów latynoamerykańskich! Więc możesz tańczyć ją w tradycyjnych klubach a nawet i weselach! :D 

Opanowanie podstaw salsy kubańskiej jest niezbędne do nauki sonu, afro czy rumby kubańskiej. Gdybyś chciał rozwijać swoje umiejętności, możesz spróbować potem nauki salsy liniowej i odwrotnie. 

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęcia ubierz komfortowy, sportowy strój oraz wygodne sportowe buty (najlepiej jeśli podeszwa nie hamuje mocno tarcia - nie trampki). Dla Pań opcjonalnie średniej wysokości, wygodne buty na obcasie. 

Program

Zapraszamy na lekcję pokazową z Kasią i Maćkiem, w trakcie której poznasz Salsę Cubanę w parach na poziomie podstawowym.

Lekcja pokazowa to najlepsza okazja, aby sprawdzić, czy dany styl jest dla Ciebie, spróbować swoich sił na zajęciach bez konieczości wpłacania kaucji lub kupując tańszy karnet! Poznaj nowego instruktora i daj nam znać w ankiecie, jak Ci się podobało!

Cennik

Karnet na 1 wejście - 15zł (płatność wyłącznie na recepcji)

Karty sportowe:

Multisport Plus
Medicover Sport (OK System)
fitProfit

Zapisz się tylko na najbliższe zajęcia

Skorzystaj z tej formy zapisu jeżeli chcesz odrobić pojedyncze zajęcia lub wejść jednorazowo na dokładkę.

TerminMiejsca dlaZapisz się jako
Salsa Cubana - lekcja pokazowa / 2022-08-16 / Wt (20:00 - 20:50) 0 / 6Partnerka Partner