Kurs tańca Taniec współczesny / Wt (20:00) / Kamil Mastalerz

Podstawowe informacje

20:00 - 20:50
Kamil Mastalerz
P2
2022-08-23 / Wt (20:00)
20:00 - 20:50
Solo
Tęczowa 25

Opis tańca

Taniec współczesny to praca nad świadomością ciała. Poszukasz sposobów poruszania się, które będą dla Twojego ciała wygodne, a jednocześnie złączą się w taneczne sekwencje o Twoich indywidualnych cechach. Wykorzystasz elementy floorwork'u, baletu, akrobatyki, czy sztuk walki. Z czasem zapoznasz się z pojęciami tempa, przestrzeni, przepływu i oddechu. Odkryjesz nową jakość ruchu we własnych improwizacjach, a także w kombinacjach z partnerem, czy w grupie. Na zajęciach poznasz nie tylko autorski program instruktorów, ale także inspirację techniką Marthy Graham. Taniec współczesny nie obędzie się bez ćwiczeń rozciągających, aby prawidłowo i swobodnie wykonywać nowo poznane pozy.

Jakie przynosi korzyści?

Ten rodzaj aktywności pomaga pozbyć się stresu i napięć.  Co więcej, to nie tylko relaks dla ciała, ale także sposób na uwrażliwienie się na własne myśli. Dzięki ćwiczeniom z grupą taneczną dodatkowo rozwiniesz swoje umiejętności pracy z zespołem.

Gdzie go wykorzystasz?

Jego znajomość wykorzystasz w trakcie wszelkich zajęć ruchowych typu improwizacje, czy taniec jazzowy. Przydatny jest dla osób obcujących ze sztuką wszelakiej formy.

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęcia ubierz komfortowy, sportowy strój oraz skarpetki. Możesz zaopatrzyć się w nakolanniki. (Istnieje możliwość wypożyczenia ochraniaczy na recepcji No Limits).

Program

Na poziomie P2 kursanci poznają:

- elementy akrobatyczne wykorzystywane w choreografiach

- dłuższe sekwencje taneczne

 - elementy techniki Marthy Graham/kombinacje z ich wykorzystaniem

-rozwijanie własnej improwizacj

-improwizacja w kontakcie z drugą osobą

-nauka partnerowań i podnoszeń - wykorzystanie elementów upadku 

- ćwiczenia rozciągające


Pojawią się także krótkie choreografie oraz ćwiczenia rozciągające.

Na tym etapie nauki kursanci znają już roll up, roll down w różnych płaszczyznach, swing nogami oraz rękami w różnych płaszczyznach, contraction oraz release, ćwiczenia z oddechem (jego użyciem podczas tańca), pojęcie przepływu w ciele,  floorwork, sztukę improwizacji oraz kreowania własnego ruchu, ruch w przestrzeni i jego dynamika,  praca z ciężarem ciała, pojęcie zawieszenia oraz wykorzystanie go podczas ćwiczeń, przejście przez bark.

 

Nasi instruktorzy dbają o dostosowanie programu do umiejętności grupy. Jeśli na liście są miejsca, możesz śmiało dołączyć do trwającego kursu. Może się jednak zdarzyć, że trafisz na kontynuowaną/finalizowaną choreografię. Nie martw się! Minie chwila, a rozpoczniecie nową sekwencję taneczną, z którą zapoznasz się od początku!

Cennik

Karnety:

1 wejście - 30 zł
4 wejścia - 99 zł
8 wejść - 180 zł

Karty sportowe  - obowiązkowa kaucja 40zł

Honorujemy:

Multisport Plus
Medicover Sport (OK System)
fitProfit

Pamiętaj -  tylko opłacony zapis będzie brany pod uwagę. 

Na te zajęcia można zapisać się od 16 roku życia za zgodą rodzica. Pisemną zgodę należy okazać na recepcji w dniu zajęć. 

 

Zapisz się tylko na wybrane zajęcia

Skorzystaj z tej formy zapisu, jeżeli chcesz odrobić pojedyncze zajęcia lub wejść jednorazowo na dokładkę.

TerminMiejscaZapisz się
2023-03-28 / 20:00 / 76Zapisz się na dokładkę
2023-04-04 / 20:00 / 87Zapisz się na dokładkę