Zajęcia weekendowe Wakacyjna Bachata od podstaw

Terminy

2022-08-20 / Sb (12:00 - 12:50)
2022-08-20 / Sb (13:00 - 13:50)
2022-08-20 / Sb (14:00 - 14:50)
2022-08-21 / Nd (12:00 - 12:50)
2022-08-21 / Nd (13:00 - 13:50)
2022-08-21 / Nd (14:00 - 14:50)

Podstawowe informacje

Pola Kowalska, Szymon Gajdowski
P0
2022-08-20 / Sb (12:00)
12:00 - 14:50
W parach (możliwe zapisy solo)
Tęczowa 25

Opis tańca

Bachata to taniec z grupy latynoamerykańskich wywodzący się z wyspy Dominikany. Prosty krok podstawowy z charakterystycznym ruchem bioder wzbogacony jest mnogimi figurami w wydaniu w parze/solo. Tańczony do muzyki o różnym charakterze (energiczny i radosny lub spokojny i romantyczny) jest idealnym przepisem na efektowną i interesującą aktywność dostępny dla każdego. 

Wyraźny, prosty rytm zachęci do nauki panów, a romantyczny charakter i widowiskowe prowadzenie partnerki przekona panie. Jak jednak nie pomylić bachaty z innymi tańcami w parze? Jeśli usłyszysz te 3 hasła, to wiedz, że mowa o niej - falki, izolacje i wychylenia partnerów w bliskiej pozycji! Co więcej, ten latynoski taniec to przede wszystkim radość i nieograniczona możliwość poznawania nowych ludzi.

Jakie przynosi korzyści?

Nauka bachaty wpływa korzystnie na koordynację ruchową, poczucie rytmu oraz muzykalność. Nieodłącznym elementem regularnej praktyki jest poprawa współpracy  w parze i izolacji poszczególnych części ciała . Wzmacniają się ponadto mięśnie brzucha, nóg oraz grupy mięśni odpowiadające za prawidłową postawę ciała. 

Bachata to taniec socjalny, czyli  okazja do zawarcia nowych znajomości i dobrą zabawę na parkiecie! Wchodząc w jej świat odnajdziesz nowe towarzystwo.

Gdzie go wykorzystasz?

Nauka bachaty na kursie to dopiero początek przygody z tym tańcem. Po zdobyciu podstawowych umiejętności możesz rozwijać się i tańczyć dalej na zajęciach OPEN oraz na  praktisach w szkołach tańca (i nie tylko). Ponadto zawładniesz parkietem na imprezach latino w klubach i szkołach w każdym mieście. Co jakiś czas w Polsce odbywają się również większe festiwale bachatowe, m.in. BailaMe, Bachaturo, Bachata Meet Up, LOVEtoFEST, Ełk Latin Festiwal, które oferują wspaniałą przestrzeń do pogłębiania Twojej pasji.

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęcia ubierz komfortowy, sportowy strój oraz wygodne sportowe buty (adidasy/ trampki/ baletki). 

Program

Na zajęciach weekendowych nauczysz się tańczyć bachatę od zupełnych podstaw. To świetna okazja do poznania czegoś nowego w okresie wakacyjnym! 

Co czeka na Ciebie w weekend?

SOBOTA
1. Zacznij tańczyć - dowiesz się podstawowych informacji na temat tańca i postawisz swoje pierwsze bachatowe kroki na parkiecie.

2. Podstawy prowadzenia i obroty w parze - po nauce kroku podstawowego czas na połączenie tego w parze i rozkręcenie się :)

3. Podstawowe figurki - rozgrzany i gotowy do tańca poznasz kolejne figury w parze.

NIEDZIELA
1. Utrwalenie rytmiki bachaty - kolejny dzień rozpoczniesz od krótkiego przypomnienia i ugruntowania zdobytych umiejętności.

2. Figurkowe wariacje - czas na nieco urozmaicenia i nauki nowych figurek.

3. Bachata tricks - znasz podstawy, czas na naukę kilku trików, które już na tym etapie ułatwią i urozmaicą Twój taniec.


Co dalej? 

Po kursie możesz dołączyć do kursu regularnego, który trwa już ~6 tygodni lub kontynuować naukę na różnych weekendowych zajęciach dla osób, które znają już podstawy bachaty! Kto wie, może zdobyte umiejętności wykorzystasz od razu również na wakacyjnej imprezie lub wyjeździe? 

Cennik

Karnety:

1 wejście - 30 zł
4 wejścia - 99 zł
8 wejść - 180 zł

Karty sportowe  - obowiązkowa kaucja 45zł

Honorujemy:

Multisport Plus
Medicover Sport (OK System)
fitProfit

Przypominamy, że dopiero po dokonaniu wpłaty Twój zapis będzie brany pod uwagę. 

Możesz zrezygnować mailowo do 2 dni przed startem zajęć weekendowych. Karnet lub kaucja zostaną zwrócone. Po tym terminie do momentu startu zajęć istnieje możliwość zgłoszenia nieobecności wg ogólnych zasad zgłaszania nieobecności w No Limits.

Pamiętaj -  tylko opłacony zapis będzie brany pod uwagę.