Warsztaty Kizomba fusion + tarraxinha z Pauliną i Victorem

Terminy

2022-07-09 / Sb (11:00 - 14:00)
2022-07-10 / Nd (11:00 - 14:00)

Podstawowe informacje

Victor Ramos Sanchez, Paulina Klimentowska
P2
2022-07-09 / Sb (11:00)
11:00 - 14:00
W parach (możliwe zapisy solo)
Tęczowa 25

Opis tańca

Warsztaty obejmować będą 3h zajęć w sobotę i 3h w niedzielę a ich orientacyjny poziom to P2 w górę!
Kizomba fusion, w której specjalizuje się para bazuje na tradycyjnym poruszaniu się jednak z domieszką figur wykorzystywanych w sembie czy tangu dla urozmaicenia stylu. Zdecydowanie nie jest to statyczny sposób tańca ;)
 
Więcej info oraz wideo na profilu na FB:
YouTube:
 
Instruktorzy:
Paulina i Victor są parą z dwóch różnych światów i kultur jednak połączyło ich jedno: miłość do tańca, a szczególnie kizomby/kizomby fusion opartej na tradycji. 
 
Víctor jest niezwykle utalentowanym tancerzem i nauczycielem z Kuby i prawdopodobnie najlepszym nauczycielem kizomby w Hawanie, a może i na całej tej gorącej wyspie. Uczy salsy, bachaty, kizomby, rumby a także reggaetonu zarówno w swoim kraju jak i Europie. Jest uwielbiany za swój talent do przekazywania obszernej wiedzy, wieczny uśmiech i zapał do pracy. Zawodowo zajmuje się nauczaniem tańca od 12 lat. 
Paulinę po pierwszej wizycie na Kubie tak zafascynowała kultura tańca socjalnego, że wyruszyła w podróż po Ameryce Latynoskiej próbując tańców charakterystycznych dla danego kraju takich jak salsa kubańską, salsa caleña, bachata dominicana, tango i samba gafieira ale to właśnie w kizombie (mimo, że to taniec afrykański) zakochała się bezpowrotnie i zaangażowała się w naukę prywatną u mistrzów spotykanych na swojej drodze. W 2017r. wylądowała właśnie u Victora i to z nim rozpoczęła nauczanie innych najpierw na Kubie m in. na Festivalu Ritmo Cuba w Hawanie, a później w Europie. Od października ubiegłego roku para uczy na stałe w Szczecinie oraz organizuje liczne warsztaty wyjazdowe, które zyskują coraz większą popularność.
 
Studenci cenią ich za zaangażowanie w zajęcia i znalezienie czasu na poprawę każdego studenta, szczegółowe tłumaczenie zasad, którymi rządzi się kizomba, zawsze pozytywną energię oraz obszerną wiedzę :>

Program

Czy wiecie jak wiele zależy od właściwego transferu ciężaru ciała i że znając jedynie kilka zasad poruszania się w kizombie (czy to fusion czy innej odsłonie) jesteście w stanie poprowadzić oraz podążać za kimkolwiek? Tak jest! <3
Zaczniemy od przypomnienia właściwej techniki "chodzenia" w kizombie (zarówno przez prowadzonych jak i prowadzących) jako, że dużą wagę przywiązujemy do detali, które są kluczem dobrego prowadzenia oraz jego odbioru przed followersów.
Nauczymy Was najpierw jak przygotować ciało do poprowadzenia i wyegzekwowania poszczególnych figur i kombinacji, które dla Was przygotujemy, a następnie właściwej techniki wykonywania  kroków. W każdym bloku poświęcimy też czas na tarraxinhę, która wzbogaca taniec i jest nieodłączną częścią kizomby fusion jaką tańczymy :D
Wszystkie kroki, których uczymy są oczywiście w 100% prowadzalne co wynika z charakteru tańca socjalnego 
 
Chcemy żebyście po warsztatach poruszali sie na tanecznym parkiecie o wiele pewniej i sprawniej oraz wzbogacili skalę kroków :)

Cennik

6h - 130zł
Możesz zrezygnować mailowo do 2 dni przed startem warsztatów. Bilet zostanie zwrócony. Po tym terminie zarówno w przypadku rezygnacji z warsztatów lub nieobecności w dniu warsztatów wpłaty nie są zwracane. Możesz znaleźć osobę na swoje miejsce (tej samej płci oraz spełniającą warunki uczestnictwa w danych warsztatach) oraz poinformować nas o tym mailowo. Rozliczenie pieniężne następuje między kursantami, szkoła w tym nie pośredniczy.

Pamiętaj -  tylko opłacony zapis będzie brany pod uwagę.