Kurs tańca Tango argentyńskie / Wt (19:00) / Bargieł M., Michlik A.

Podstawowe informacje

19:00 - 19:50
Bargieł M., Michlik A.
P0
2022-04-12 / Wt (19:00)
19:00 - 19:50
W parach (możliwe zapisy solo)
Tęczowa 25

Opis tańca

O tańcu:
Tango to nie tylko rodzaj tańca, ale także muzyki. Styl ten narodził się w Argentynie i Urugwaju i charakteryzuje się improwizacją oraz bliskością partnerów. Teksty utworów tanga argentyńskiego często wyrażają dramat lub zawód miłosny, ale absolutnie nie jest to smutny taniec. Objęcie w tangu jest delikatne i elastyczne. Charakter tańca wynika z interpretacji muzyki przez oboje partnerów, lecz prowadzenie spoczywa na barkach mężczyzny.


Tango ma trzy formy muzyczne, które możemy spotkać na tanecznych parkietach: tango, tango-walc i tango-milongi. Milongi mają dynamiczny rytm, cechują je szybkie, małe kroczki i wesoły charakter.

 

Jakie przynosi korzyści?

Tango to nie tylko nauka tańca, ale także bardzo socjalny styl tańca, który wokół siebie gromadzi całą społeczność tancerzy. Poza nauką kroków i figur, nauczysz się prowadzić i podążać w parze, współpracować z partnerem/ partnerką, a także udoskonalisz muzykalność i poczucie rytmu. Tango to wreszcie styl życia i taniec łączący pokolenia, w którym najistotniejszym elementem jest przepływ energii między partnerami. Dodatkowo stanowi świetne ćwiczenie dla ciała i umysłu.

Program

Program obejmuję naukę Tanga argentyńskiego od zupłenych podstaw. Poziom podstawowy trwa ok. 12 zajęć, a po nim możesz kontynuować naukę na kursie P1. 

Co potrzeba na zajęcia?

Na zajęcia załóż komfortowy strój oraz wygodne buty. Ważne aby buty umożliwiały lekki poślizg na parkiecie (nie polecamy trampek). Dla Pań - opcjonalnie średniej wysokości, wygodne buty na obcasie.

Cennik

Karnet:

1 wejście - 30 zł
4 wejścia - 99 zł
8 wejść - 180 zł

Karty sportowe  - obowiązkowa kaucja 30zł:

Multisport Plus
Medicover Sport (OK System)
fitProfit

Przypominamy, że dopiero po dokonaniu wpłaty Twój zapis będzie brany pod uwagę. 

Zapisz się tylko na najbliższe zajęcia

Skorzystaj z tej formy zapisu jeżeli chcesz odrobić pojedyncze zajęcia lub wejść jednorazowo na dokładkę.

TerminMiejsca dlaZapisz się jako
2022-05-24 / 19:00 / 6 0 / 3Partnerka Partner
2022-05-31 / 19:00 / 7 0 / 3Partnerka Partner