Warsztaty Taniec użytkowy od podstaw / 2021-04-10 / Sb (11:30)

Terminy

2021-04-10 / Sb (11:30 - 15:00)
2021-04-11 / Nd (11:30 - 15:00)

Podstawowe informacje

Kukla S., Sikora A.
P0
2021-04-10 / Sb (11:30)
11:30 - 15:00
W parach (możliwe zapisy solo)
Tęczowa 25

Opis tańca

Taniec użytkowy znany również jako: taniec imprezowy, weselny, disco, party dance to taniec niezwykle popularny, zwłaszcza w Europie. Przyciąga wszystkich swoją prostotą i łatwością wyrazu, niezależnie od wieku czy stopnia zaawansowania. Szczególną popularnością cieszy się wśród Panów, którzy łatwo mogą w nim opanować trudną sztukę prowadzenia partnerki i zabłysnąć na parkiecie. Taniec ten króluje na każdej imprezie: czy to prywatka, studniówka, dyskoteka czy wesele - bez kroków disco trudno się obejść. W odróżnieniu od tzw. tańców towarzyskich - turniejowych, taniec użytkowy - nie jest sformalizowany, czerpie z figur i kroków tanecznych pochodzących z rozmaitych stylów i tradycji tanecznych i pozwala na swobodne korzystanie z nich do interpretacji muzyki imprezowej szybkiej lub wolnej. W Party Dance śmiało można wpleść swoje własne figury! Wszystko zależy od Twojej fantazji! Dlaczego warto TAŃCZYĆ TANIEC UŻYTKOWY? + prosty a jednocześnie widowiskowy taniec + uniwersalne kroki i figury, które można tańczyć do każdej muzyki rozrywkowej + taniec do zatańczenia na każdej imprezie + idealny dla par, które chcą wspólnie się dobrze bawić 

Program

Podczas zajęć kładziemy nacisk na to, żebyś nauczył się swobodnie tańczyć i bawić podczas tańca, niekoniecznie znając dużą ilość figur.

 

SOBOTA

-> Kurs tańca użytkowego od zupełnych podstaw. Wartościowy również dla osób już tańczących, żeby przypomnieć i poćwiczyć podstawy. 

-> Podczas 3h zajęć poznasz: rytmikę, krok podstawowy, obroty, podstawy prowadzenia, podstawowe figury w parze

 

NIEDZIELA

-> Zajęcia będące kontynuacją sobotnich. Polecamy również osobom które już tańczą kilka miesięcy.

-> Podczas 3h zajęć: utrwalenie rytmiki, powtórka z dnia poprzedniego, kolejne bardziej zaawansowane figury w parze

Cennik

100zł - 6 godzin warsztatów